Szoros első két szett után nyert a Kaposvár Fehérváron

3-0-ra alulmaradt a legutóbbi ezüstérmes Fino Kaposvár ellen a MÁV Előre SC-Foxconn hazai pályán, a férfi röplabda Extraliga döntő első mérkőzésén.

Az első szettet remekül kezdte a hazai csapat, 6-2-vel nyitott és a hajráig szinte végig előnyben röplabdázott. 18-18 után viszont négy ponttal meglépett a Fino és végül meg is nyerte a szettet 25-21-re. 0-1

Izgalmasan alakult a második felvonás is, de hazai szempontból sajnálatos módon megsérült Pesti Marcell. Ennek ellenére a végjáték is szorosan alakult, de megint a Fino örülhetett, ezúttal 25-23-ra nyert. 0-2

A harmadik szettben 4-4-nél még döntetlent mutatott az eredményjelző, 18-14-nél viszont már négy egységgel jobban állt a vendégcsapat. Végül 25-18-ra hozta a játszmát a Fino és 3-0-ra a mérkőzést.

Férfi röplabda Extraliga döntő, 1. mérkőzés 0-3 (-21, -23, -18)
Székesfehérvár, 650 néző. Vezette: Jámbor, Bátkai-Katona.
MÁV: Ambrus, Eke, Szabó, Pesti, Koci, Doda. Csere: Takács (liberó), Deliu, Boa, Kholman. Vezetőedző: Dávid Zoltán.
Fino: Iván, Quevedo, Bögöly, Lescay, Bartunek, Baróti. Csere: Bozóki (liberó), Tóth K. Vezetőedző: Slobodan Prakljacic.

Dávid Zoltán: „Nem működött semmi. A Kaposvár sokkal magabiztosabb játékot mutatott és Pesti Marci sérülése se könnyítette meg a helyzetet.”