Pontokkal távoztak az újvárosiak

3:0-ra kikapott a MÁV Előre-BERICAP a Dunaferrtől hazai pályán, a férfi röplabda NB I B csoport 9. fordulójában. A házigazda helyenként jól küzdött, de érdemben nem tudta felvenni a versenyt a tabella harmadik helyén álló dunaújvárosiakkal.

Elég simán indult a mérkőzés a Dunaferr szempontjából, folyamatosan vezetve 9:14-nél már öt pont volt a vendégek előnye. A szett második felére viszont belerázódott a MÁV a meccsbe, Kholman remek sáncai is kellettek ahhoz, hogy 20:21-nél az egyenlítésért küzdhessen a házigazda. A legvégén azonban a vendégek szereztek újabb pontokat és nyertek 25:22-re.

A második játékrész is leginkább a tabella harmadik helyén álló dunaújvárosiakról szólt a megyei rangadón. Az első szetthez hasonlóan 9:14-nél öttel mentek a vendégek, ezúttal viszont elmaradtak az izgalmak a hajrában és 25:19-re nyert a Dunaferr.

A harmadik felvonásban ugyan 16:16-nál egalizált Gazsi Péter vendéglátó csapata, ami reményt adott a szépítésre, de a fordulat elmaradt: Tomanóczy Tibor játékosai 25:18-ra hozták az újabb kötelezőt és 3:0-ra megnyerték a bajnokit.

Férfi röplabda NB I B csoport, 9. forduló
MÁV Előre-BERICAP – Dunaferr SE 0:3 (-22, -19, -18)
Székesfehérvár, vezette: Kiss, Sántosi
MÁV: Németh, Náhol, Stefanovics, Salazar, Neukum, Kholman. Csere: Takács, Szentesi. (liberók)., Szőke. Vezetőedző: Gazsi Péter.
Dunaferr: Mészáros, Tomanóczy, Quintz, Iván G., Majoros, Laczi. Csere: Gebhardt (liberó), Hatvany., Iván B. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.

A mérkőzés alakulása: I. szett: 1:2, 6:10, 9:12, 15:16, 20:21. II. szett: 0:3, 5:7, 10:16, 16:22. III. szett: 0:1, 4:3, 11:12, 16:16, 16:21

Gazsi Péter: “Nagyon látszott a heti munka hiánya a csapaton betegségek miatt, és ez a döntő helyzetekben meg is látszott. Kicsit görcsös, de küzdelmes mérkőzést láthattunk.”

Tomanóczy Tibor: “Nagyon fontos volt a győzelem. A mérkőzés elején sok hiba volt mindkét oldalon, de ebből mi tudtunk előbb kilábalni és ez döntőnek bizonyult a javunkra.”