Idegenben vertük a Vegyészt

3-0-s győzelmet aratott a MÁV Előre SC-Foxconn a GreenPlan-VRCK felett idegenben, a férfi röplabda Extraligában. A középszakasz felsőházában alig több mint egy óra alatt gyűjtötte be a három bajnoki pontot a a székesfehérvári csapat.

Hazai oldalon született a mérkőzés első pontja, de 4-2-nél a MÁV Előre vezetett. A következő percek változatosan alakultak, ellenben 10-10 után már csak a vendégek játszottak előnyben. Leonardo Doda ász nyitásával 19-13-ra ment Dávid Zoltán csapata, a szettet pedig Ambrus Bence zárta le 25-18-nál. 0-1

A második játszmában, 6-6-ot követően zsinórban négy pontot szerzett a MÁV, a Kazincbarcika csak 15-nél tudta beérni ellenfelét. A vezetést ezúttal sem tudta megszerezni a pályaválasztó, 17-17 után ismét négy pontot hozott a vendégcsapat, a huszonegyedik fehérvári pontot Redjo Koci ásza jelentette. A játszmát végül hárompontos különbséggel, 25-22-re nyerték Szabó Vilmosék. 0-2

A harmadik etap elején 2-1-re, kicsivel később 7-6-ra is vezetett a szépítésért küzdő VRCK. Ezután fordított a MÁV Előre, többek között Leonardo Doda ászának és Szabó Vilmos sáncának köszönhetően. A 9-7-es fehérvári fór után már egyetlen alkalommal sem érte utol a Vegyész Takács Milánékat. 15-10-nél öttel, 19-12-nél és 21-14-nél hét ponttal állt jobban a MÁV. A szettet és a mérkőzést Ambrus Bence zárta le 25-17-nél. A hatvanhét perc alatt véget ért összecsapáson magabiztos sikert arattak Eke Péterék. 0-3

A mezőny, s egyben a MÁV Előre SC-Foxconn legeredményesebb röplabdázója Redjo Koci volt tizennégy ponttal.

Férfi röplabda Extraliga középszakasz, felsőház 1-4. helyért
GreenPlan-VRCK – MÁV Előre SC-Foxconn 0-3 (-18, -22, -17)
Kazincbarcika, 200 néző. Vezette: Adler, Tillmann.
VRCK. Juhász 7, Páez, Ján 7, Blázsovics 2, Csoma 12. Csere: Kiss (liberó), Reffatti 5, Budai, Moraes 3, Szabó 2, Warzywoda 1, Péter 4. Vezetőedző: Toronyai Miklós.
MÁV: Ambrus 8, Eke 4, Szabó 3, Pesti 10, Koci 14, Doda 13. Csere: Takács (liberó). Vezetőedző: Dávid Zoltán.

Dávid Zoltán: „Gratulálok a srácoknak, teljesen megérdemelték a győzelmet és a három bajnoki pontot! A mai meccsen nagyon kiegyensúlyozottan, maximális koncentrációval játszottak, fegyelmezett munkát hajtottak végre.”