Hazai pályán búcsúztattuk 2018-at

Nem alakult jól az első játékrész a hazai pályán szerepelt MÁV Előrének, amely nem tudta felvenni a versenyt a vendégek határozott és eredményes támadásaival. A VRCK nagy fölénnyel, 25:10-re hozta a szettet.

A második etapban már jobban tartotta magát Német Ödön csapata, 7:7-nél döntetlen volt az állás. A vezetést viszont nem sikerült megszerezni, a Vegyész állandósította néhány pontos fórját, amit a hajrára kilencig növelt és 25:16-ra nyert.

A harmadik szettel lezárta a bajnokit, egyben a 2018-as esztendőt a Kazincbarcika, miután végig irányítva 25:14-re hozta a játékrészt és összesítésben 3:0-ra felülmúlta a MÁV Előrét.

MÁV Előre SC – Vegyész RCK 0:3 (-10, -16, -14)

Székesfehérvár, vezette: Szabó, Szarka

MÁV: Németh, Kaposi, Guzmics, Kholman, Salazar, Stefanovics. Csere: Takács (liberó), Sziládi. Vezetőedző: Németh Ödön.

VRCK: Páez, Juhász, Szabó, Milev, Németh, Macko. Csere: Gebhardt Á. (liberó), Árva, Gebhardt N. Vezetőedző: Marek Kardos.

Az eredmény alakulása: I. szett: 2:4, 3:9, 3:13, 7:18, 9:24 II. szett: 0:3, 2:4, 7:7, 8:11, 12:13, 13:19, 14:20 III. szett: 0:3, 3:7, 7:12, 11:18, 12:22

Németh Ödön: „Komplett csapattal játszottunk, de így is megérdemelten nyert az ellenfél. Ez a reális különbség közöttünk. Gratulálok a Barcikának és sok sikert kívánok a nemzetközi meccsükhöz!”