Továbbjutás kettős győzelemmel

Bejutott a negyeddöntőbe a MÁV Előre-BERICAP a férfi röplabda Magyar Kupában, miután kettős győzelemmel búcsúztatta a Szolnoki Röplabda Klubot a nyolcaddöntőben. Gelencsér Balázs csapata a párharc első mérkőzésén elért háromszettes siker után a visszavágón is 3:0-ra verte ellenfelét.

4:0-val indította a MÁV az első játszmát, majd 18:10-nél megduplázta előnyét. A végére megmaradt a különbség, 25:17-re nyertek Neukum Gáborék. A második szett elején vezetett a Szolnok, de 6:4-es fehérvári előny után egyre meggyőzőbb lett a hazai fölény. 18:11 után felzárkóztak valamelyest a vendégek, de így is 25:20-ra nyert a MÁV. Ezzel eldőlt, hogy továbbjutott a negyeddöntőbe a fehérvári csapat. A harmadik játszmát is megnyerték Salazarék, méghozzá 25:19-re. A 3:0-s mostani sikerrel kettős győzelmet ért el a MÁV, mivel az első mérkőzésen, Szolnokon is három szettben győzött. A negyeddöntőben a FINO Kaposvár lesz az ellenfél.

Férfi röplabda Magyar Kupa nyolcaddöntő visszavágó:
MÁV Előre-BERICAP – Szolnoki RK 3:0 (17, 20, 19)
Székesfehérvár, 40 néző. Vezette: Vári, Szél
MÁV: Neukum, Oleksii, Salazar, Kholman, Tóth., Kulcsár. Csere: Takács, Szentesi (liberók), Stefanovics, Szőke, Náhol, Arató. Vezetőedző: Gelencsér Balázs.
Szolnok: Komár, Molnár, Biró, Timár, Guzmics, Quintz. Csere: Mészáros (liberó), Harangozó. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.

A mérkőzés alakulása: I. szett: 4:0, 10:7, 18:10, 20:15, 23:16. II. szett: 1:2, 3:3, 7:4, 12:9, 15:10, 21:13, 23:18. III. szett: 2:1, 7:4, 9:9, 12:9, 15:11, 20:13, 24:19

Gelencsér Balázs: “Gratulálok a fíúknak, kettős sikerrel mentünk tovább! Örömteli, hogy minden játékosomnak tudtam játéklehetőséget biztosítani, igyekszünk a következő fordulóban a Kaposvár dolgát megnehezíteni. Sok sikert a Szolnoknak a bajnokságban!

Gulyás Ferenc: “Most nem a komplett csapattal jöttünk, több alapember hiányzott. Ennek ellenére sok hibánk volt és ez nem megengedett. Gratulálunk a székesfehérváriaknak és további sok sikert kívánunk nekik!”