Pont nélkül maradtunk Kaposváron

3-0-ra alulmaradt a MÁV Előre SC-ST Solar a KNRC otthonában, a női röplabda Extraliga alapszakasz 13. fordulójában.

A mérkőzés első három pontját a somogyiak szerezték, akik Nagy Fanni első időkérésénél már 10-5-re vezettek. 16-10 után Bodovics Hanna pontjával kialakult az addigi legnagyobb különbség a két csapat között. 20-18-nál tovább nőtt a hazai fór és végül 25-15-re nyert a KNRC. 1-0

A második szett elején, Maia Dvoracek ász nyitásával 4-3-ra vezetett a MÁV Előre, majd 7-6-nál is jobban állt a kaposváriaknál. Ellenben 13-10-nél a vendéglátó ment három ponttal, miután Nagy Fanni időt kért. Ezt követően Kiss Luca szerzett pontot, majd következett Dvoracek három ász nyitása és 14-13-ra fordított a fehérvári alakulat. Sajnos nem sokkal később ismét a Kaposvár került előnybe, 21-16-nál pedig öt pontra duzzadt az előnye. A szettet 25-18-ra hozta a hazai gárda. 2-0

A harmadik felvonásban inkább az első, mintsem a második szett köszönt vissza: 9-3-ra, 16-5-re és 23-10-re is vezetett Vincent Lacombe csapata. Végül 25-15-re győzött és kerek hatvan perc alatt megnyerte 3-0-ra a péntek esti bajnokit.

Női Extraliga alapszakasz, 13. forduló
KNRC – MÁV Előre SC-ST Solar 3-0 (15, 18, 15)
Kaposvár, 400 néző. Vezette: Szarka, Halász.
KNRC: Godó 6, De Andrade 4, Szedmák 17, Ubavic 13, Bodovics 5, Gyimes 7. Csere: Renko (liberó), Kiraz 1, Radnai 1. Vezetőedző: Vincent Lacombe.
MÁV: Gilfillan 5, Dvoracek 6, Narancic 1, Tóth 4, Csabai 6, Ertz 5. Csere: Kovács, Borostyán (liberók), Kiss 3, Szabó, Szilágyi, Dolotova 1. Vezetőedző: Nagy Fanni.

Nagy Fanni: „Nem a 3-0-ás vereség a fő problémám, hanem a mutatott játékunk. Nagyon nem vagyok elégedett a lányok mai teljesítményével, sok munka áll még előttünk.”