Óriási harcban MÁV-siker a Pénzügyőr ellen

3-2-re legyőzte a MÁV Előre SC-Foxconn a Pénzügyőr SE-t a férfi röplabda Extraliga felsőházának 4. fordulójában. A hazai csapat kétszer is vezetett a találkozón, végül az ötödik játszmában dőlt el a bajnoki sorsa.

Meggyőző játékkal nyitott a házigazda, melynek nem találta ellenszerét a Pénzügyőr. A magabiztos röplabdázás mellé jelentős előny is párosult a 25-12-es hazai sikerrel zárult első szettben. 1-0

Nem így a második játszmában, melyben magára talált a címvédő. Ugyan a MÁV Előre közelebb állt a PSE-hez, mint utóbbi a fehérváriakhoz a nyitó etapban, a sikere így sem forgott veszélyben. 25-17-re nyert és egyenlitett Jókay Zoltán csapata. 1-1

A harmadik szettben nagy harc folyt a labdákért és így minden egyes pontért. Pesti Marcellék ezúttal is megmutatták, komoly szándékukban áll legyőzni a Pénzügyőrt és ennek megfelelően koncentrált játékkal, a hajrában sikerült ellépniük és 25-20-as győzelmet aratniuk. 2-1

A negyedik játszmában nem tudta lezárni a mérkőzést a MÁV Előre. A PSE kézben tartotta a szettet, irányított és 25-19-re nyert. 2-2

A rövidített játékrész elején egyik fél sem tudott ellógni a másiktól, 8-7-es térfélcserenél a PSE vezetett. 10-10 után viszont jött Pesti Marcell bombaerős ütése, majd Redjo Koci pontja, és 12-10-nél már a MÁV Előre állt nyerésre. 14-13-nál out-ot nyitottak a vendégek, a MÁV Előre pedig 15-13-ra megnyerte a szettet, 3-2-re pedig a mérkőzést.