Nagy csata, hazai diadal

Fordulatos mérkőzésen nyert 3:2-re a MÁV Előre-BERICAP a Vidux Szegedi RSE ellen, a férfi röplabda NB I Liga alapszakasz II. 5. fordulójában. A hetet lezáró bajnokin vert helyzetből állt fel a házigazda.

Még évekkel ezelőtt az NB II-ben találkozott egymással legutóbb a fehérvári és a szegedi csapat, így valamelyest új volt mindkét félnek a mostani szituáció. Megilletődöttségről mégsem beszélhettünk az első szettben, vendég oldalán pláne, hiszen 3:1-gyel nyitott Nusser Elemér gárdája. 7:7-nél viszont már egál volt, 15:12-nél pedig a MÁV vezetett. Az előnyt nem csak megőrizni, hanem növelni is sikerült a szett végéig, Kholman Norberték 25:20-ra nyertek.

A második játszmában szinte végig vezettek Stefanovics Krisztiánék, de megnyugtató különbséggel nem tudtak a szegediek fölé kerekedni. Ez meg is bosszulta magát, hiszen 12-nél, 19-nél majd 22-nél is egyenlítettek a vendégek, ezután pedig zsinórban három támadást fejeztek be ponttal, aminek 25:22-es Vidux-siker lett a eredménye.

Az eddigi legnagyobb küzdelmet láthatta a publikum a harmadik felvonásban, ami újabb szegedi sikert, egyben fordítást hozott. Hiába vezetett a szett elején a Fehérvár, 10:8-nál már a Csongrád megyeiek mosolyoghattak többet. Később négy egységnyi is volt az előnyük, amiből az izgalmas hajrá ellenére hármat megtartottak, s 25:22-re nyertek.

Fokozódtak az izgalmak a negyedik etapban: 5:4-nél még a remekül sáncoló szegediek voltak fórban, Neukum Gáborék ezután fordítottak és végig vezetve nyertek 25:20-ra, amivel 2:2-re egalizáltak. Mégsem volt ilyen egyszerű a képlet, a Vidux folyamatosan zárkózott, a tetszetős labdamenetek pedig kifejezetten izgalmas és élvezetes meccset varázsoltak a szurkolók számára.

Az ötödik szettben sem hagyott alább a felek lendülete és pulzusnövelő jelenetekből sem volt hiány. 7:5-re még a MÁV vezetett, de 11:10-nél már a Szeged. 13:13-nál még mindig nyílt volt a csata, ezután viszont Náhol Gergőék léptek egy nagyot a siker felé, amit végül a csapatkapitány Neukum Gábor ász nyitása zárt le: 16:14-re hozta az utolsó játékrészt a fehérvári alakulat, a bajnokit pedig 3:2-re.

Férfi röplabda NB I Liga alapszakasz II., 5. forduló:

MÁV Előre-BERICAP – Vidux Szegedi RSE 3:2 (20, -22, -22, 20, 14)

Székesfehérvár, vezette: Éri G., Barabás B.

MÁV: Náhol G., Neukum G., Kholman N., Salazar Y., Salton R., Stefanovics K. Csere: Takács M., Szentesi B. (liberók)., Tóth K. Vezetőedző: Gazsi Péter.

Szeged: Piti R., Bitó A., Farkas Baráti A., Fülöp N., Kiss G., Csányi D. Csere: Borsi L. (liberó)., Honti Sz., Bodnár L., Demcsák B., Sarnyai Á. Vezetőedző: Nusser Elemér.

Az eredmény alakulása: I. szett: 1:3, 7:7, 15:12, 21:18. II. szett: 6:4, 12:9, 15:14, 19:19, 22:22, 22:24. III. szett: 3:1, 8:10, 12:10, 13:15, 17:21, 20:23. IV. szett: 3:1, 4:5, 9:8, 13:10, 19:14, 23:19. V. szett: 3:1, 7:5, 7:8, 10:11, 13:13.

Gazsi Péter: “Tanulság, hogy félgőzzel semmilyen mérkőzéshez nem lehet hozzáállni, de örülök, hogy egy ilyen jó Szegeddel találkoztunk. Ez is azt bizonyítja, hogy emelkedik a bajnokság színvonala. Gratulálok mindkét csapatnak.”

Nusser Elemér: ” Nagyon elégedett vagyok a srácaimmal, úgy gondolom, kihoztuk magunkból a maximumot. Örülök a megszerzett egy pontnak.”