Jól küzdöttünk, de nyerni nem tudtunk Kaposváron

A férfi röplabda Extraliga döntő második összecsapását is a Fino Kaposvár nyerte 3-0-ra a MÁV Előre SC-Foxconn ellen. Folytatás május 1-jén 15 órától, Székesfehérváron.

A székesfehérvári első mérkőzéshez hasonlóan a Kaposvár Arénában is remek hangulat fogadta a döntősöket. Az első szett első pontját a házigazda szerezte, de 7-4-nél Dávid Zoltán csapata állt jobban. 10-10-nél ismét egál volt, majd 15-12-re megint a fehérváriak vezettek. 20-20-nál újfent egyenlő volt az állás. 22-21-nél fordított a Fino és végül 26-24-re nyert. 1-0

A második játszma eleje is izgalmasan alakult, 3-1-nél a MÁV vezetett, 6-6-nál döntetlen volt az eredmény, 10-9-nél pedig a Kaposvár állt nyerésre. Ugyanakkor Baróti Árpád pontjával 18-12-nél már hattal vezetett a hazai gárda. A hajrában sem változott a játék képe érdemben, 25-19-re hozta a Fino a szettet. 2-0

A harmadik etapban, 2-2-es nyitány után 9-5-nél került először négypontos fórba a somogyi alakulat. 16-15-nél egy pontra felzárkózott a MÁV Előre, az egyenlítés viszont elmaradt. 20-16-nál újra néggyel mentek a hazaiak. A szettet a jó nyitásaiknak is köszönhetően 25-18-nál zárták le a kaposváriak, 3-0-s győzelmet aratva.

Férfi röplabda Extraliga döntő, 2. mérkőzés Fino Kaposvár — MÁV Előre SC-Foxconn 3-0 (24, 19, 18)

Kaposvár, 1000 néző. Vezette: Halász, Árpás.

Fino: Iván, Quevedo, Bögöly, Lescay, Bartunek, Baróti. Csere: Bozóki (liberó), Tóth K. Vezetőedző: Slobodan Prakljacic.

MÁV: Deliu, Ambrus, Eke, Szabó, Koci, Doda. Csere: Takács (liberó), Boa, Kholman, Bibók. Vezetőedző: Dávid Zoltán.