Ismét öt szettre kényszerítettük a kaposváriakat

3-2-re alulmaradt a MÁV Előre SC-Foxconn a FINO Kaposvár otthonában, a férfi röplabda Extraliga pénteki mérkőzésén. Szabó Vilmosék kétszettes hátrányból álltak fel és szereztek egy pontot a kilencedik játéknapon.

A várakozásoknak megfelelően izgalmas ütközetet hozott a MÁV Előre somogyi vendégjátéka. Az első szett vendég pontokkal indult, majd a házigazda 4-3-nál átvette a vezetést. Innentől fogva végig a kaposváriak álltak jobban (vagy döntetlen volt az eredmény), ennek ellenére nem nyugodhattak meg. Ugyan 10-6-nál négypontos előnyük volt, de 14-14-nél iksz volt az állás, sőt, 21-20-nél is minimális vezetés volt a birtokukban. A szettet Hubicska Patrik zárta le, 25-21-re nyert a FINO. 1-0

A második játszmában 6-2-vel nyitott a somogyi alakulat, 9-9-nél viszont utolérte ellenfelét a MÁV. 18-13-hoz viszont ötpontos hazai fórral érkeztek a csapatok, és ugyan 21-15 után zsinórban négy pontot faragtak Boa Szabolcsék hátrányukon, végül ezt a szettet is a Kaposvár nyerte 25-21-re. 2-0

A harmadik felvonásban eldőlhetett volna a párharc, azonban nem adta magát Dávid Zoltán vezetőedző gárdája. 7-6-nál, Amarildo Deliu pontjával vezetett először a MÁV, majd ki is alakított egy zömében két-három pontos különbséget. Bár volt periódus, amikor faragott ebből a FINO, 21-17-nél mégis néggyel állt jobban a Fehérvár, amely nem is engedte ki kezei közül a győzelmet, Leonardo Doda 25-21-nél lezárta a szettet. 2-1

Jól kezdett az egyenlítésre hajtó MÁV Előre a negyedik etapban: 6-2-es nyitány után maradt a fehérvári dominancia, Kholman Norbert remek sáncával pedig 18-12-nél már tetemes volt az előny. A játszmát szintén a csapatkapitány zárta le egy jó támadással, 25-20-nál. 2-2

Az ötödik, rövidített játékrész elején hol egyik, hol másik csapat állt jobban, 9-8-as kaposvári előny után viszont rosszul jött ki a lépés a vendégcsapatnak, ellenben a hazaiak öt pontot jegyeztek egymást követően. Ezzel eldőlt a csata, 14-8 után még mindkét fél begyűjtött egy-egy pontot, de ami fehérvári oldalán csak szépítést, hazain a mérkőzés lezárását jelentette, 15-9-nél. 3-2

A MÁV Előre SC-Foxconn az alapszakasz 2. fordulójához hasonlóan ezúttal is 3-2-re kapott ki a somogyiaktól, a vereség ellenére viszont most is gyarapította egyel pontjainak számát. Dávid Zoltán legénysége a kilencedik játéknapot követően négy győzelemmel és öt vereséggel, tizennégy egységgel negyedik a tabellán.