Gigászi csata után továbbra is veretlenül

Megőrizte veretlenségét a MÁV Előre-BERICAP a férfi röplabda NB I Ligában, miután az alapszakasz nyolcadik játéknapján a máig szintén vereség nélküli KISTEXT-et legyőzte 3:2-re. A döntő szettben mérkőzéslabdát hárított, s onnan fordított Gelencsér Balázs gárdája.

A pályán és a lelátón egyaránt remek hangulatban kezdődött a két veretlen csapat rangadója. A KISTEXT az első percektől agilisan játszott és hamar előnybe került. A liberó Takács Milánt nélkülöző MÁV igyekezett lépést tartani, de 11:6-nál már öttel mentek a vendégek. Ezután jött egy kisebb felzárkózás, azonban a hajrában megint öt-hat pont volt a fővárosiak előnye, s végül 25:17-es sikerrel nyitottak.

A második etapot a MÁV kezdte jobban, de 6:6-nál és 8:8-nál is utolérte Salazarékat a KISTEXT. Utóbbit követően fordított is Weczera Csaba együttese, majd 14:11-nél már hárompontos volt a vendég fór. Stefanovics blokkjával 17-nél utolértük a vendégeket, sőt, 19:18-nál megint mi álltunk jobban. Oleksii remekbe szabott egyszemélyes sánca után 23:22-nél újra vezettünk, de 24:23-nál szettlabdájuk volt fővárosiaknak. Ezután viszont két pontot szerzett Salazar, majd ászt nyitott Oleksii, így egy szenzációs hajrát letudva, 26:24-gyel egyenlítettünk.

A harmadik felvonásban elmaradt a másodikban tapasztalt izgalom és fej-fej melletti küzdelem. A játékrész elejét leszámítva végig meggyőző fölényben játszott és vezetett a KISTEXT. A végén ugyan közelebb került Gelencsér Balázs alakulata az ellenfélhez, de ez kevés volt a sikerhez: Bokorék 25:18-ra nyertek és összesítésben 2:1-gyel ismét előnybe kerültek.

A negyedik szettben visszatért a gigászi harc a győzelemért, különösen a játszma második felében. A hajrában parádésan játszottak a mieink, Kulcsár és Neukum egy-egy ásza, illetve Salazar bombája is kellett a sikerhez. 25:18-ra hozta a MÁV az egyenlítést érő etapot.

Az ötödik játszmára maradt a döntés, aminek a vége olyan volt, mintha akkor indult volna nulláról a találkozó: még semmi sem dőlt el. 14:13-nál szett- és meccslabdája volt a budapestieknek, azonban sikerült egyenlíteni Szentesiéknek, majd a kubai légiós, Yannier Cordies Salazar két pontjának köszönhetően a fordítás és a győzelem is összejött. A szettet 16:14-re, a mérkőzést 3:2-re nyerte a MÁV Előre-BERICAP.

A nszékesfehérvári csapat és egyben a mezőny legeredményesebbje a harninckét pontig jutó Yannier Cordies Salazar volt.

Férfi röplabda NB I Liga alapszakasz, 8. forduló:
MÁV Előre-BERICAP – KISTEXT 3:2 (-17, 24, -18, 18, 14)
Székesfehérvár, 50 néző. Vezette: Nagy L., Mezőffy.
MÁV: Oleksii 17, Náhol 3, Neukum 8, Kholman 5, Salazar 32, Kulcsár 3. Csere: Szentesi (liberó), Stefanovics 4, Tóth K. 4. Vezetőedző: Gelencsér Balázs.
KISTEXT: Török R. 7, Chamone 23, Gacs 12, Bokor 10, Erki 8, Gönczi 6. Csere: Farkas (liberó) 1, Török Sz. 3, Szalai, Flachner. Vezetőedző: Weczera Csaba.

A mérkőzés alakulása: I. szett: 1:2, 6:11, 14:16, 17:24. II. szett: 3:2, 6:6, 8:9, 12:14, 16:17, 21:22. III. szett: 1:1, 3:5, 7:13, 10:17, 14:23. IV. szett: 3:0, 9:9, 14:15, 16:16, 20:17. V. szett:  2:1, 2:4, 5:5, 7:5, 8:9, 11:12, 13:14, 15:14

Gelencsér Balázs: “A mai mérkőzés méltó volt a két veretlen együtteshez. Hihetetlenül kiélezett csatában, többször vesztett állásból, igazi csapatként nyertük meg a bajnokit. Maximálisan megemelem a kalapom a játékosaim és az ellenfél előtt is, mert számunkra ez ma a röplabda ünnepe volt.”

Weczera Csaba: “Úgy érzem, hogy igazi rangadót játszottunk. Kiváló hangulatú, küzdelmes meccs volt. Gratulálok a Fehérvárnak! A mi játékunkban éreztem egy kis hiányt a nyitásfogadásokban, de nézve a bajnoki teljes képét, elégedett lehetek az egy ponttal.”