Euforikus hangulat és hazai siker az elődöntő második meccsén

3-1-es sikert aratott a MÁV Előre SC-Foxconn a GreenPlan-VRCK ellen hazai pályán, a férfi röplabda Extraliga elődöntő 2. mérkőzésén. A székesfehérvári összecsapásra minden eddiginél több szurkoló volt kíváncsi a helyszínen.

A mérkőzés első pontját a Vegyész RC Kazincbarcika szerezte. A hazaiak gyorsan egyenlítettek, azonban 8-8 után a vendég együttes nem hagyta egy pillanatra sem, hogy a fehérváriak álljanak nyerésre, vagy akár csak megközelítsék azt. 24-17-es állásnál a pályaválasztók az első három szettladbát sikeresen hárították, a negyedikkel viszont már nem bírtak. Az első szett a VRCK 25-20-as győzelmével ért véget. 0-1

A második játékrészt ismét a vendégek nyitották jobban, de egymást követő hat ponttal előbb egyenlített a Fehérvár, majd hárompontos előnyre tett szert. Ezután a MÁV kérdést sem hagyva tartotta vezető pozícióját egészen a szett végéig. 24-19-nél a fehérvári együttesnek szettlabdája volt, melyet sikerült kijátszaniuk elsőre. Ezzel 25-19-re nyertek Pesti Marcellék és egyenlítettek. 1-1

Az összecsapás harmadik szakasza is rengeteg izgalmat tartogatott. A hazai játékosok fellelkesülve előző győzelmükön 3-0-s előnnyel indítottak. A 7-2-es nyitás után a VRCK-nak 8-8-nál sikerült egyenlítenie. 14-13-nál jött a fordulópont, a Barcika átvette a vezetést, amit hazai időkérés követett. A szünetet követően kiegyenlített játékot láthatott a közel félezer kilátogató néző, hol egyik, hol másik csapat állt nyerésre. A végjáték viszont egyértelműen a házigazdáé volt, öt pontra egyetlen válasz sem érkezett vendég oldalon, a MÁV Előre pedig behúzta a szettet 25-20-ra. 2-1

A negyedik etapban 2-2-nél még döntetlen volt az állás, a folytatásban viszont végig Ambrus Bencéék álltak nyerésre. A huszonötödik ponhoz közeledve igyekezett felzárkózni a Kazincbarcika, de 24-20-nál ismét szettlabdája volt a MÁV Előrének, amit Pesti Marcell ászával értékesített a pályaválasztó, s nyert 25-20-ra. 3-1

A MÁV Előre SC-Foxconn négy szettben, 3-1-re felülmúlta a GreenPlan-VRCK-t az elődöntő második mérkőzésén, 1-1-re alakítva az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcot.

Férfi röplabda Extraliga elődöntő, 2. mérkőzés
MÁV Előre SC-Foxconn – GreenPlan Vegyész RC Kazincbarcika 3-1 (-20, 19, 20, 20)
Székesfehérvár, 465 néző. Vezette: Tillmann, Kiss.
MÁV: Ambrus, Eke, Szabó, Pesti, Koci, Doda. Csere: Takács (liberó), Deliu. Vezetőedző: Dávid Zoltán.
VRCK: Juhász, Moraes, Paez, Blázsovics, Csoma, Refatti. Csere: Kiss, Budai (liberók). Warzywoda. Vezetőedző: Toronyai Miklós.

Dávid Zoltán: „Az elején elég idegesek voltunk. Ami az előnyünk volt, az a hátrányunk lett. De nagyon szépen visszajöttünk. Még sokat kell tanulnunk, hogy ne essünk bele azokba a hibákba, amikbe korábban. Gratulálok a srácoknak, nagyon szép mérkőzés volt!

Toronyai Miklós: „Gratulálok a hazaiaknak, valamint köszönjük a szurkolóknak, hogy itt voltak velünk. Azt gondolom, saját magunkat vertük meg ma, és olyan hibákat követtünk el megint, mint az első mérkőzésen.