Egy pontot szereztünk az újpestiek ellen

Kétszettes hátrányból felállt, végül egy pontot gyűjtött a MÁV Előre SC-ST Solar az UTE ellen, a női röplabda Extraliga alapszakasz 11. fordulójában.

Hazai ponttal indult a mérkőzés, majd 6-6 után sorra gyűltek a vendég pontok és 11-6-nál már az UTE állt sokkal jobban. Hazai hibákkal, 20-13-nál héttel mentek a lila-fehérek, végül pedig 25-17-re nyertek. 0-1

5-2-es UTE-előnnyel kezdődött a második játékrész, de 10-6-nál is jobban álltak a fővárosiak. Maia Dvoracek ász nyitásával, 16-15-nél sikerült egy pontra felzárkóznia a MÁV Előrének, az egyenlítés azonban elmaradt, 25-19-re győzött az Újpest. 0-2

A harmadik felvonással viszont nem ért véget a bajnoki párharc: úgy nyerték meg Nagy Fanni fehérvári játékosai a játszmát, hogy egyetlen alkalommal sem engedék vezetni ellenfelüket. 6-2-es kezdeti előnyt követően 17-11-nél hat ponttal állt jobban a MÁV. 19-14 után Annie Ertz, Tóth Jázmin és Maia Dvoracek is pontot szerzett, a házigazda pedig 25-14-re nyert és szépített. 1-2

A negyedik játszmában az egyenlítés is összejött a kiesés ellen küzdő MÁV Előre SC-ST Solarnak. 5-4-nél még a vendégcsapat örülhetett, a folytatásban viszont az előző szetthez hasonlóan már csak a hazai gárda vezetett. 11-8-at, majd 16-10-et mutatott az eredményjelző, végül 25-20-ra hozta a játékrészt a MÁV. 2-2

A rövidített etapot 5-2-es szériával kezdte az Újpest, 5-5-nél viszont egyenlített a MÁV Előre. 9-7-nél két ponttal vezetett a pályaválasztó, ellenben 12-11-nél már az ellenfél állt jobban. Ezután Dvarocek egalizált, ugyanakkor három újabb lila-fehér pont következett, melyekkel 15-12-re nyert az UTE, a mérkőzést pedig 3-2-vel abszolválta.

Nagy Fanni vezetőedző együttese egy pontot szerzett, amivel elkerült a tabella utolsó helyéről és megelőzte az eddigi hetedik MTK Budapestet.

Női Extraliga alapszakasz, 11. forduló
MÁV Előre SC-ST Solar — UTE 2-3 (-17, -19, 14, 20, -12)
Székesfehérvár, 70 néző. Vezette: Ujházi, Bátkai-Katona.
MÁV: Gilfillan 11, Dvoracek 28, Karnitskaya 1, Szabó 1, Tóth 10, Dolotova. Csere: Kovács, Borostyán (liberók), Ertz, Narancic 1, Csabai 3, Kiss. Vezetőedző: Nagy Fanni.
UTE: Kilyénfalvi 10, Hiruela 20, Woock 12, Boskó 1, Tarin 12, Manninger 9. Csere: Baksa (liberó), Goodwin, Sziládi, Ambrosio. Vezetőedző: Horváth András.

Nagy Fanni: „Sajnálom, hogy belealudtunk az első két szettbe. A harmadikra sikerült megtalálni azt a hatost, amely azt a teljesítményt nyújtotta, amit az elejétől kellett volna. Sajnálom, hogy nem tudtuk megnyerni az ötödik szettet, de annak fényében, ahogy kezdtünk, örülnünk kell az egy pontnak is.”