Afrikában duplázott Ódor Lili és Lacza Ábel

42318346 1945394318852379 5164641746159665152 o

Két-két aranyéremmel zárták a Hegyvidék Harcosai Küzdősport Akadémia versenyzői az első ízben megtartott nemzetközi kempo bajnokságot a tunéziai Hammametben. A világbajnok Lacza-Ódor kettős nem talált legyőzőre Afrikában.

42335344 1945426365515841 5677406969527271424 o

A hegyvidéki akadémia sportolói az első napon semi kempo, a másodikon full kempo versenyszámokban léptek tatamira, a tizenhárom fős magyar válogatott égisze alatt. Mindez történelmi jelentőségű volt, ugyanis korábban még nem rendeztek nemzetközi kempo versenyt magyar részvétellel sem Tunéziában, sem az afrikai kontinensen.

Az áprilisi, budapesti kempo világbajnokságon aranyérmes Ódor Lili és Lacza Ábel valamennyi küzdelmét győzelemmel zárta a mostani, két napos viadalon. Ábel a 14-16 éves korosztályban, -65 kg-ban versenyzett, míg Lili a 16-18 éves korcsoportban, -60 kg-ban volt érdekelt.

Lacza Ábel: Előzetesen az volt a terv, hogy mind a két küzdelmi számot megnyerem. Végül nem csak terv maradt, hanem valóság lett belőle, ezért úgy érzem, joggal lehetek elégedett. Jó kis verseny volt, méltó ellenfelekkel.

Ódor Lili: Kicsit még bennem volt a gyöngyösi országos junior ökölvívó bajnokság, ahol második lettem, de sikerült itt is bizonyítanom. Egy új országban, egy a mi temperamentumunktól kissé eltérő, viszont színvonalas és élvezetes tornát tudtam győzelemmel zárni. Elégedetten térek haza a két első helyezéssel.

Tunézia után október 6-án versenyeznek legközelebb a hegyvidéki kempósok, a magyar bajnokság részeként tartandó Újfehértói Kempo Kupán.