A felcsútiak harminc klub közül bizonyultak a legjobbnak a szigethalmi kempo kupán

1150527 575433245848500 1804927317 o

A Felcsúti Fehér Tigrisek nyerték az idei Szigethalmi Szabadtéri Kempo Kupát, melyet az elmúlt hétvégén rendeztek. A hagyományoknak megfelelően a sport mellett a kultúra is fontos szerephez jutott a családi nappal egybekötött eseményen.

A Kornély György sensei vezette Felcsúti Fehér Tigrisek végső sikerével zárult az idei Szigethalmi Szabadtéri Kempo Kupa. A Fejér megyei harcművészeti egyesület legjobbjai a Miló Team-et és a hazai környezetben szerepelt Dojo Lovászt előzték meg a csapatversenyben. A három nemzet több mint százötven harcosát felvonultató XVII. Szigethalmi Szabadtéri Kempo Kupán negyedik helyen végzett az ugyancsak Fejér megye sporthírnevét öregbítő Bicskei Harcosok Kempo HSE. Érdekesség, hogy ezen egyesület vezetője ugyanaz a Kornély György, aki a felcsútiakat is irányítja. Ötödik az erdélyi Aladin Hero Team, hatodik pedig a Firewolf lett.

Az idei kupának „a zene és a sport kapcsolata” volt a mottója. Nem véletlenül, hiszen a küzdősport-seregszemlén olyan kísérő programok kaptak helyet, mint a zenés gyerek aerobik, vagy a hastánc bemutató. Az ugrálóvárral és arcfestéssel kiegészülve pedig igazi családi nappá varázsolták az egész napos programot. Természetesen akadt olyan kempo versenyszám is, amelyben szintén felcsendültek dallamok: több induló kipróbálta magát zenés formagyakorlatban. A nagy hagyománnyal bíró szigethalmi viadal sajátosságának tekinthető a speciális technikai szám, melyben lehetőséget biztosítanak a szervezők a fogyatékkal élőknek összemérni tudásukat.